Коли з'являються дефекти в несучих конструкціях діючих будівель - це перша ознака того, що пора згадати про посилення фундаменту. Посилення фундаменту проводиться для забезпечення надійної роботи бетонних, залізобетонних і кам'яних конструкцій і для відновлення проектних експлуатаційних властивостей.

Посилення фундаменту - це проблема, яка найбільше стосується великих міст. Основною причиною є комерційна привабливість придбання будівель у центральній частині міста і надбудова додаткових поверхів. В результаті чого збільшуються навантаження на фундамент. А там і всі наслідки. Ще однією причиною, чому треба проводити посилення фундаменту є опади будівель, поява тріщин на стінах. Такі сюрпризи часто вилазять при неправильній експлуатації будівель або замочуванні грунтів в основі фундаментів. Або внаслідок помилок, допущених при проектуванні або будівництві.

Сьогодні найбільш поширена методика посилення фундаменту - це зміцнення буроін'єкційними палями. Посилення фундаменту розтягнутої зони конструкції проводиться шляхом установки додаткової арматури із з'єднанням через коротиші з робочою арматурою конструкцій і наступним бетонуванням. Посилення стиснутої зони залізобетонних конструкцій проводиться шляхом влаштування нарощування, обойм, сорочок. Шляхом пристрої нарощувань, обойм, сорочок із забезпеченням зчеплення з бетоном конструкцій проводиться посилення залізобетонних конструкцій на сприйняття поперечних сил. У разі руйнування залізобетонних конструкцій по двох і більше зонах, а також при неможливості досягнення необхідного ступеня підвищення несучої здатності шляхом посилення лише однієї зони, застосовується комбіноване підсилення таких конструкцій. Посилення фундаменту при місцевому стисненні і продавлюванні проводиться розширенням площі опертя, нарощуванням, установкою додаткової арматури.

Сьогодні існує безліч способів посилення фундаменту і конструкцій. Для сильно пошкоджених конструкцій часто доцільна їх заміна новими. При виборі методу посилення фундаменту або конструкції в конкретних умовах необхідно враховувати прийнятність того чи іншого способу з точки зору навантажень і технічного стану конструкції, що підсилюється, агресивного середовища, пожежо-і вибухонебезпеки середовища, можливості досягнення необхідного ступеня збільшення несучої здатності, технологічності та економічності, можливості виконання посилення без зупинки виробництва, виконання робіт з підсилення конструкцій і посилення фундаментів в мінімальні терміни, зменшення габаритів приміщення, естетичності і т.д.

Одним з головних правил успішного проведення процедури посилення фундаменту - правильний вибір команди, яка і буде цим займатися. Запам'ятайте, яким би майстром на всі руки ви не були, а в питаннях посилення фундаменту аматорством займатися не варто. Довірте цю нелегку справу професіоналам компанії ВІКОРТ. Вони все зроблять на вищому рівні! Можете бути впевненими в цьому!